Flas Haber

Yağlı ciltler için bakım maskeleri

yagli ciltler icin bakim maskeleriEğer cildiniz yağlıysa cidden çok şanslınız! Yağlı ciltler sivilce ve siyah nokta gibi problemlerle sık karşılaşsa da, diğer cilt tiplerine göre daha geç kırışırlar ve yaşlanırlar. Daha ne olsun? Sivilce ve siyah nokta sorunlarına ve
parlamaya karşı ise doğal bakım maskeleriyle çözüm bulabilirsiniz.

Eğer cildiniz yağlıysa, günde iki defa şu şekilde temizleyin: Bir kaba sıcak su koyun. İçine bir avuç kadar kuru papatya ufalayın. Beş dakika kadar bekletip süzün. Sonra küçük ve yumuşak bir havluyu bu suya bastırarak iyice ıslatıp sıkın ve yüzünüze kompres yapın. Bu işlemi 5 dakika boyuca yapın. Daha sonra yüzünüzü gülsuyuna batırılmış pamukla silin.

Badem maskesi
Papatya, ıhlamur çiçeği, lavanta, mürver ağacı çiçeği ve çam filizinden eşit miktarda alıp, karıştırın. Bu karışımdan 2 çorba kaşığı alıp, 150 gram kaynar su içinde haşlayın. Bu karışıma 3 çorba kaşığı badem de katıp, haşlamaya devam edin. Ardından 1 tatlı kaşığı un ve yarım tatlı kaşığı bal ilave edin. Ocaktan alın ve süzün. Sıcak şekilde karışımı yüzünüze sürün. Elbette sıcaklık dayanılır gibi olmalıdır. Yarım saat bekledikten sonra, önce sıcak sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

Elma maskesi
Yarım elmayı rendeledikten sonra, iyice çırpılmış yumurta akı ile karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüze ve boynunuza sürüp 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Bal maskesi
Üç kaşık bal, iki kaşık yoğurt ve biraz yulaf ununu karıştırın. Bu karışım peeling gibi etki eder. Siyah noktaları temizler. Üstelik bu maskenin ciltteki tahrişleri önleyici etkisi de bulunmaktadır.

Domates maskesi
Olgun bir domatesi püre haline getirin ve yüzünüzde 15-20 dakika tutun. Ilık su ile durulayın.

Salatalık maskesi
İki adet salatalığı rendeleyin sonra bir kaşık yoğurt ile karıştırın. Karışım, iyice düzgün ve pürüzsüz olunca yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin. Sonra durulayın. Cildiniz o kadar berraklaşacak ki, dokununca inanamayacaksınız. Ciltteki yağ fazlasını alan, hem pratik hem çok etkili bir maske…

Cevapla

Scroll To Top