Flas Haber

Uzun ve Sağlıklı Bir Yaşam İçin Bunları Yemelisin

Sağlıklı BesinlerKadınların erkeklere göre vücut yapıları farklı olduğu için gereksinim duydukları besinleri tüketerek daha dinç ve sağlıklı olmaları mümkün, aksi takdirde vücut bu gereksinimlerini gideremeyeceği için halsizlik, dikkat bozukluğu ve çeşitli hastalıkların nüksetmesi söz konusu olacaktır.

TERE

Turpgiller familyasından olan tere kadınların göğüs kanseri hastalığına yakalanmalarını önlüyor. Yapraklı sebzelerin büyük bir bölümü göğüs kanserinin önlenmesinde etkili iken tere’nin faydası çok daha büyüktür.

PANCAR

Çiçekli bitkiler familyasından olan pancar, ıspanakgillerin özel bir türüdür. Antioksidan özelliği içeren pancar bitkisi kalp ve damar hastalıkları, kanser gibi birçok hastalığın önlenmesinde etkilidir.

KIRMIZI GREYFURT

Kırmızı ve turuncu greyfurt da pancarda olduğu gibi kalp damar hastalıkları ve kanserin önlenmesine büyük oranda fayda sağlıyor. Yalnız özellikle kırmızı greyfurt kadınlarda çok daha büyük etki göstermektedir.

Brokoli

Lahanagiller familyasından olan brokoli bitkisi kadınların günlük c vitamini ihtiyacını tam anlamıyla karşılayabiliyor. Özellikle grip gibi hastaların önlenmesinde ve tedavisi için kadınların brokoli bitkisini mutlaka kullanmalarını öneriyoruz. Üstelik birçok hastalığın önlenmesinde etkili olan brokoli bitkisinin bir porsiyonu sadece 35 kaloridir.

Yoğurt

Birçok kadın mutlu olabilmenin çözümünü çikolata tüketiminde buluyor. Çikolata kilo aldırdığı gibi beraberinde birçok hastalık ve problemi getirebiliyor. Mutlu olmak isteyen kadınların günlük yoğurt tüketmelerini öneriyoruz. Düzenli tüketildiğinde etkisi görülmektedir. Ayrıca yoğurt kemikleri kuvvetlendirir ve sindirim sistemine iyi gelir. Kabızlık problemi çeken kadınlarında günlük yoğurt yemelerini öneriyoruz.

Ispanak

Kadınların yumurtalıklarında çok sayıda problem meydana gelebiliyor. Hemen tüm yumurtalık problemlerine iyi gelen ıspanak aynı zamanda D vitamini açısından zengin bir bitkidir. Mevsiminde sıklıkla tüketilmesi yumurtalık problemlerinin önlenmesinde etkilidir.

Yulaf Ezmesi

Kadınlar için bir mucivezi bitki de yulaf ezmesidir.Lif içeriği kadın sağlığı açısından çok faydalıdır. Morel düzelttiği yönünde ki etkileri görülmüştür. Ayrıca tok tutmaktadır. Zayıflamak isteyen bayanlar için önerilir.

Cevapla

Scroll To Top