Flas Haber

MODA ve GÜZELLİK

Cilt Lekelerinden Kurtulmak İçin Öneriler

Cilt lekeleri

Cilt Lekelerinden kurtulmak İçin Öneriler Elma Sirkesi : Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesini bir kapda kaynatın Daha sonra bu karışım ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca gene Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesini ile yüzünüzü 3-4 günde bir silerek de cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz. Anason Tohumu : Anason tohumları bir kaba konarak üstünü kapatıncaya kadar su eklenir ve kaynatılır. Tohumlar ... Devamını Oku »

Güzellik sırrı, doğru bilinen yanlışlar

Güzellik sırları

Geçmişten bugüne sürekli şekil değiştiren güzellik sırlarının son hali! eskiyi unutun, bunları deneyin, daha güzel olacaksınız… Yanlış : Yanaklarınıza pembeden başka allık sürmeyin. Doğrusu : Şeftali tonlarını yeri ve zamanına göre cömertçe kullanın. Sebebi : Geçmiş yıllarda kimse şeftali tonlarında allık sürmezdi. Fakat son yıllarda dünyaca ünlü makyaj markalarının koleksiyonunda sıkça yer alan şeftali tonlarındaki allıklar hem sağlıklı bir görüntünün anahtarını veriyor hem ... Devamını Oku »

Göz makyajı nasıl yapılmalı

Göz Makyajı

Göz farının altına farın kalıcı olmasını sağlayacak bir makyaj altı kremi sürün. Göz kalemini kirpiklerin tam dibine çekmelisiniz. Eğer küçük ya da aşağıya doğru sarkık gözleriniz varsa alt kirpik dibine kalem çekmeyin. Kalem çektikten sonra ince uçlu bir sünger fırçayla çizgiyi yumuşatın. Krem farlar toz halinde olanlardan daha kalıcıdır. Gözkapağının alt kısmına açık renk, kenarlara ve gözkapağının kıvrımlarına da koyu ... Devamını Oku »

Yüz bakımı evde nasıl yapılır

Cilt Bakımı

İşte size bebek gibi bir yüze sahip olmanın yolları. Evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu karışımları deneyerek farkı görebilirsiniz. Yüz için nemlendirici maske  Malzemeler: Yumurta sarısı + süt Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla, ılık ... Devamını Oku »

Burçlar ve Parfümler

Burçlara göre parfüm

Uzmanlar kişilerin karakteri ve davranışlarını belirleyen burçların, parfüm seçiminde de etkili olduğunu söylüyor. Burçlara göre beğenilen parfümler de değişiyor. Koç kadını Cesur, dinamik ve lider bir yapıya sahip koç kadınları, kendi haklarını ve sevdiklerinin haklarını savunmak için her şeyi göze almaya hazırdır. Maceraperest ruhu ve içindeki tükenmek bitmeyen enerjisiyle çevrelerinde dikkat çekerler. Kadınlarına değerli olduğunu hissetirecek bir koku olan Versace ... Devamını Oku »

Burun şekliniz karakterinizi yansıtıyor

Burun

Uzmanların yaptığı açıklamada, “Tarih boyunca yüz yapısıyla insan karakterinin ilişkili olduğu düşünülmüş hatta geçmiş dönemlerde özellikle erkeklerin burun yapısı, liderlik gerektiren görevlerde önemli bir referans kabul edilmiştir” denildi.Yüzümüzdeki her noktanın insan karakteriyle ilgili belli bir anlamı bulunduğunu dile getiren uzmanlar, “Alnı geniş olanlar entelektüel, iri gözlüler açık sözlü, küçük çenesi olanlar da uysal oluyor. Kepçe kulaklı olanlar konuşkan iken, alt ... Devamını Oku »

Saç Dökülmesi Sorunu

sac dokulmesi

Saçlarımız biz kadınlar için çok önemlidir. Kısa, uzun, katlı hiç fark etmez önemli olan sağlıklı ve dolgun görünmesidir. Eğer saçlarımız normalden fazla dökülüyorsa, bunun bazı nedenleri vardır. Genetik özellikler, bilinçsiz kozmetik kullanımı, yanlış saç bakım ürünleri, stres ve mevsimsel dökülmeler etkili olabilir. Uzmanlara göre saç dökülmesinin nedenini bilirsek bunu engelleyebiliriz. 1) Demir eksikliği ve buna bağlı kansızlık veya başka sebeplerle ... Devamını Oku »

Selülitten Kurtulma Yolları

selulitten kurtulmanin yollari

Selülit, kadınların yüzde 85-90′ında görülüyor ama herkeste görülmüyor. Bazı kişilerde çok zayıf olmalarına rağmen selülit olabilir. Bazı kişilerde ise çok kilolu olmalarına rağmen selülit olmayabilir. Eğer yatkınlık varsa daha kolay ortaya çıkabiliyor. Yine de ‘bu benim kaderim’ diye kabullenmek doğru değil. Selülit hakkındaki en kötü şey, vücudunuza bir kere yerleşti mi kurtulmanın son derece zor olmasıdır. Aslında sadece vücut yağı olmasına ... Devamını Oku »

Balla Gelen Güzellik

balla gelen guzellik

Biz kadınlar için güzellik her zaman ön plandadır. Güzelliğimizi korumak için ya da daha güzel olmak için her yolu deneriz. Güzellik için bal uzmanlar tarafından da önerilir. Bal kuru cildi nemlendirir, gençleştirir, canlandırır ve cilde kaybettiği tazeliği geri kazandırır. Yüz maskeleri, el kremleri ya da saç bakım kremlerine yaptığımız harcamalar her zaman fazla olmuştur. Kozmetik ürünler almak yerine daha doğal yollara başvurmak sizin ... Devamını Oku »

Cildimize Düşman 18 Şey

cildimize dusman 18 sey

Kadınlar ciltlerinin güzel, parlak ve sağlıklı görünmesi için doğal veya kozmetik her türlü yolu kullanıyor. Ancak bunlar cilt için yeterli değil. Günlük yaşantımızda dikkat etmemiz gereken birçok konu var. Doğrudan ya da dolaylı yollardan cildimizin parlaklığını, sağlığını alan, yüzümüzde kırışıklıkların artmasına yol açan birçok neden var. İşte bunlardan bazıları: Makyaj: Yüzümüzde makyajla uykuya dalmak bakteri enfeksiyonuna ve akneye neden olan tıkanmış gözeneklere yol açabilir. Yastığımızın üzerinde ... Devamını Oku »

Scroll To Top