Flas Haber

Genel

Als Hastalığı Hakkında Bilmediklerimiz

ALS

Als Hastalığı(Kas Erimesi)(Amiyotrofik Lateral Skleroz) Eğer bu belirli bir şikayetin sebebi ise buna semptom denir. Eğer bu şikayet hekimin bir bulgusuysa, o zaman o bir işarettir. Kas hastalıkların neredeyse hepsi, kas erimesine sebep olabilir düzeydedir. Çok farklı durumlar nedeniyle bu şikayetler, hastalıklar oluşmaktadır. İlerleyici bir sinir sistemi hastalığıdır. Als Hastası Kas Erimesinde Ne Görülür? 1)    Vücudun belirli yerlerindeki kasın incelmesi ve hacim kaybı ... Devamını Oku »

Cumhurbaşkanlığı Anketi

Son köşk anketi

[poll id="2"] Devamını Oku »

Adının baş harfi ile karakter analizi

isminizden karakter analizi

A: Romantizm yerine tercihinizi mantık ve algılama kabiliyetinden yana kullanıyorsunuz. Aksiyonu, hareketi seviyorsunuz. Flört ve bekleme süreçleri size hitap etmiyor. Dobra tavırlarınızla dikkat çekiyorsunuz. Eşinizin yakışıklı, özellikle fiziksel yönden çok çekici olmasına önem verirsiniz. B: Adı ‘b’ harfiyle başlayan kişiler duygusal yapılarıyla dikkat çeker. Romantik ortamlar, mum ışığında yemekler sizin için tasarlanmış. Sevginizi aksettirme konusunda kabiliyetiniz yüksek. Hediye almayı, eşiniz ... Devamını Oku »

Enerji ve su tüketimiyle ilgili bunları biliyor muydunuz?

Enerji ve Su Tüketimi

Bulaşık makinesi ile elde yıkama arasındaki fark (50 derece ekonomik programa göre): Su: Elde yıkama ile 126 litre; bulaşık makinesi ile 13 litre su tüketilir. Enerji: Elde yıkama ile 2kWh; bulaşık makinesi ile 1kWh enerji harcanır. Zaman: Elde yıkama ile 106 dakika, bulaşık makinesi ile doldurma boşaltma için sadece 15 dakika harcarız. Detaylı Bilgiler : Musluğunuz dakikada bir damla su sızdırıyorsa yılda 12.500 ... Devamını Oku »

SGK Tüp Bebek katılım payı nekadar ?

Sosyal Güvenlik Kurumu

YARDIMCI ÜREME YÖNTEMİ TEDAVİLERİ (TÜP BEBEK) 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 63.maddesinde yardımcı üreme yöntemi tedavileri finansmanı sağlanacak sağlık hizmetleri arasında sayılmış ve genel şartlar belirtilmiştir. Ayrıca Sağlık Uygulama Tebliği’nin 4.5.4.K- yardımcı üreme yöntemi tedavileri adlı maddesinde de açıklanmıştır. Buna göre; a) İnvitro Fertilizasyon (IVF) Evli olmakla birlikte eşlerden her ikisinin evlat edinilmiş çocukları hariç soybağı kurulmuş ... Devamını Oku »

Aşkta bunlardan uzak durun

Elele Sevgililer

Eşinizi konuşmaya zorlamayın Mutlaka siz de böyle bir sahne yaşamışsınızdır. Sevgiliniz biraz suskun ve bunu bir sorun olarak algılıyorsunuz. Ne yaparsınız? Onu biraz rahat bırakmak yerine, sürekli üzerine gidip her şeyin yolunda olup olmadığını sorarsınız. Sevgiliniz iyi olduğunu söylemesine rağmen sorularınızın sonu bir türlü gelmez. Böyle davranarak aslında iyilik yapmıyorsunuz. Kabul edin erkekler kadınlar kadar çok konuşmayı sevmez. Sizin için ... Devamını Oku »

Çalışan annelerin hakları

çalışan anne

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, gebe ve emziren kadınların çalıştırılma şartlarıyla ilgili olarak yeni düzenlemeler getirdi. Yönetmeliğe göre gebe veya emziren çalışan günde 7 buçuk saatten fazla çalıştırılamayacak. 150 kadın çalışanı olan iş yerlerinde 0-6 yaşındaki çocuklar için yurtlar kurulacak. “Gebe veya Emziren Kadınların Çalıştırılma Şartlarıyla Emzirme Odaları ve Çocuk Bakım Yurtlarına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe ... Devamını Oku »

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim 1923’te TBMM, Teşkilât-ı Esasiye Kanunu (1921 Anayasası)’nda yaptığı değişiklikle, devletin yönetim biçimini cumhuriyet olarak ilan etmiştir. Aynı gece bu ilan, atılan 101 pare top ile kutlanmıştır. 1924 yılında ise cumhuriyetin ilanı şenliklerle kutlanmıştır. 2 Şubat 1925′te, Hariciye Vekaleti’nce (Dışişleri Bakanlığı) düzenlenen bir kanun teklifinde 29 Ekim’in bayram olması önerilmiştir.[2] Bu teklif Meclis Anayasa Komisyonu tarafından incelenmiş ve 18 ... Devamını Oku »

Mutluluğun sırrını açıklıyoruz

Mutluluğun Sırrı

• Ayrıntı profesörü olma • Bir sırrın sorumluluğunu arkadaşına vermeden önce iyi düşün • Herkesin önünde öv,eleştirilerini bir kenara çekerek söyle • Kimseye, yorgun ya da bunalımlı görünüyorsun deme • Biri sana sarıldığında. önce onun kollarını gevşetmesini bekle • Ailevi sorunlarda, para sorunlarında ya da saç kesimi konusunda akıl verme • İş bitmeden önce asla ödemenin tamamını yapma • Verdiğin ... Devamını Oku »

Meyvelere Göre Karakter Analizi

Meyveler ve karakter analizi

Portakal Eğer en sevdiğiniz meyve portakal ise, sonsuz sabır ve iradeye sahip bir karaktere sahipsiniz. İşlerinizi yavaş ancak derinlemesine inceleyerek yapıyorsunuz; sıkı çalışmaktan da asla yılmıyorsunuz. Çekingen olma ihtimaliniz çok yüksek; ancak güvenilir ve sözünün eri bir arkadaşsınız. Partnerinizi ince eleyip sık dokuyarak seçiyor; ve onu tüm kalbinizle seviyorsunuz. Anlaşmazlıkları ne pahasına olursa olsun engelliyorsunuz. Muz Eğer en sevdiğiniz meyve ... Devamını Oku »

Scroll To Top