Flas Haber

Güzellik sırrı, doğru bilinen yanlışlar

Güzellik sırlarıGeçmişten bugüne sürekli şekil değiştiren güzellik sırlarının son hali! eskiyi unutun, bunları deneyin, daha güzel olacaksınız…

Yanlış : Yanaklarınıza pembeden başka allık sürmeyin.

Doğrusu : Şeftali tonlarını yeri ve zamanına göre cömertçe kullanın.

Sebebi : Geçmiş yıllarda kimse şeftali tonlarında allık sürmezdi. Fakat son yıllarda dünyaca ünlü makyaj markalarının koleksiyonunda sıkça yer alan şeftali tonlarındaki allıklar hem sağlıklı bir görüntünün anahtarını veriyor hem de günlük kullanım için alternatif oluşturuyor. Yumuşak bir gülümseme yaratan bu sıcak allıklar bronz tenle de kusursuz bir uyum yakalıyor.

UYARI: Şeftali allığınızın yine de pembe desteği olduğundan emin olun. Yoksa bir anda turuncu yanaklara sahip olabilirsiniz.

Yanlış : Sabahları yüzünüzü temizlemenize gerek yok.

Doğrusu : Sabahları yüzünüzü kesinlikle temizleyin

Sebebi : Uzun süredir cildi 24 saatte bir kere temizlemenin yeterli olacağını ve bunun ne zaman olduğunun önemli olmadığını düşünürdük. Geceden temizlediğimiz cildin sabah kalktığımızda yine tertemiz olacağına inanırdık. Ama unutmayın ki siz uyurken mikroplar uyumuyor. Sabah kalktığınızda da hem jel hem de tonikle cildinizi temizlemeye başladıktan sonra farkı hissedeceksiniz.

UYARI: Bazı sabahlar cildinizi temizlememek çok önemli değil, önemli olan devamlılık.

Yanlış : Fondöten için fırça kullanmayın, parmaklarınızı kullanın.

Doğrusu : Hem fırça hem parmaklarınızı kullanmak, sizi en iyi sonuca götürecek.

Sebebi : Parmak uçlarındaki sıcaklık ve yağların fondötenin daha doğal görünmesini sağladığı su götürmez bir gerçek. Ancak fırçalar parmaklardan daha iyi bir şekilde fondöteni tutar ve daha ince bir tabakaya ulaşmanızı sağlar. Ayrıca fırça sayesinde fondöteninizi eşit bir şekilde dağıtabilirsiniz.

UYARI: Yine de parmaklarınıza son dokunuş için ihtiyacınız var; bu şekilde daha ışıltılı ve doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Cevapla

Scroll To Top