Flas Haber

Bilişim sektöründe kadın

CEBIT Bilişim PaneliAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü olarak İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Ajansının (SIDA) mali desteğinde, Dünya Bankası ile ortaklaşa yürütülen, 2012-2015 yıllarını kapsayan “Kadınların Ekonomik Fırsatlara Erişiminin Artırılması Projesi”nin bir faaliyeti olarak 25 Ekim 2013 tarihinde, CEBiT Sinerji Zirvesi kapsamında İstanbul WOW Kongre Merkezinde,  bilişim sektöründe kadınların durumu, karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri ile bu alanda başarılı olan kadınların hikâyelerinin ele alındığı “Bilişim Sektöründe Kadın” konulu bir Panel düzenlenmiştir.

Bilişim sektöründe kadınların durumu, karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri ile bu alanda başarılı olan kadınların hikâyelerinin ele alındığı “Bilişim Sektöründe Kadın Paneli”nin açılış konuşmaları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdür Yardımcısı Dr. Banu TUNCAY YILDIZ, Dünya Bankası Türkiye Ülke Ofisi Beşeri Kalkınma Programı Sektör Koordinatörü Will WISEMAN tarafından yapılmıştır.

Açılış konuşmalarının ardından “Bilişim Sektöründe Kadının Durumu, Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlıklı sunumu ile Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Kadriye BAKIRCI ana konuşmacı olarak yer almış ve ardından Panel Oturumu gerçekleştirilmiştir.

Panelde İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nilgün OKAY, İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sevinç GÜLSEÇEN, SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep KESKİN ve MerSis’te Danışman olarak görev yapan Meriç AYKOL konuşmacı olarak yer almıştır.

“Bilişim Sektöründe Kadın” konulu Panel’de yer alan değerli panelistlerin sunumlarının bir rapor haline getirilmesi planlanmaktadır.

Cevapla

Scroll To Top