Flas Haber

Als Hastalığı Hakkında Bilmediklerimiz

Als Hastalığı(Kas Erimesi)(Amiyotrofik Lateral Skleroz)

Eğer bu belirli bir şikayetin sebebi ise buna semptom denir. Eğer bu şikayet hekimin bir bulgusuysa, o zaman o bir işarettir. Kas hastalıkların neredeyse hepsi, kas erimesine sebep olabilir düzeydedir. Çok farklı durumlar nedeniyle bu şikayetler, hastalıklar oluşmaktadır. İlerleyici bir sinir sistemi hastalığıdır.

Als Hastası Als Hastalığı Hakkında Bilmediklerimiz

Als Hastası

Kas Erimesinde Ne Görülür?

1)    Vücudun belirli yerlerindeki kasın incelmesi ve hacim kaybı olarak belirlenir.

2)    Birçok hastalık nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi sinir sisteminde meydana gelen problemler de sebep olabilir.

Vücutta görülebilen bu hastalığa (kas erimesi), bedendeki çeşitli yerlerindeki hastalıklarda veya tutulmalarda kaslarda erimeye sebep olabilir.

Als Hastalığı Als Hastalığı Hakkında Bilmediklerimiz

Als Hastalığı

 Ünlüler Neden Als Hastalığı Hakkında Birbirlerine Meydan Okuyor?

Bu hastalığın dünyaca tanınması istenerek yapılır ve adı da ‘Bir Kova Buz ‘ dur. Bu hastalığa ilgi, özen göstermek isteyen, bütün dünya birbirlerine meydan okuyarak kafalarından aşağı buzlu su döküyorlar. Gittikçe büyüyen bu akımın tepki olarak doğmasıyla birlikte, çoğu insanın Als Hastalığı hakkında bilgili olması sağlandı. Dünya’ da olduğu kadar tüm Türkiye’de de bunun ile beraber meydan okuyan birçok sanatçımız vardır. Bu akımın bir müddet şok yaşatması ile als hastalarını bir anlıkda olsa anlamalarını sağlıyor. Başkası tarafından meydan okunan şahısın 24 saat boyunca 3 kişiye meydan okuması gerekiyor. Bunu yapmaması ile birlikte, 100 doları bağış yapması zorundalığı vardır.

ALS Als Hastalığı Hakkında Bilmediklerimiz

ALS- Buzlu Su Mücadelesi

Bu Akımı Kim Başlattı?

Arkadaşı için bu akımı başlatan ve bu akımı üstlenmiş olan Corey Griffi, dünyayı sarmaya devam ettiren büyük akımı başlattıktan bir süre sonra, bir deniz kazasında ne kadar çabaladıysada hayatını kaybetti.

Corey Griffi1 Als Hastalığı Hakkında Bilmediklerimiz

Corey Griffi

Türkiye’de Als Hastalığı Nedeniyle Yatalak Olan Bir Hasta Anlamlı Bir Meydan Okudu!!

Cevapla

Scroll To Top